Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır ?

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır ?

Google adsense ile nasıl para kazanılır ,  web sitenizin kitlesinden nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız ?

Herkesin internetten para kazanmaya karşı bir zaafı vardır ve  google adsense ile internetten para kazanan bir çok kişi  hatta milyonlarca adsense kullanıcısı vardır.

Site açan birçok kişinin  amaçlardan biri  web sitesinden para kazanma  ve para kazanmaya yardımcı olan Google  adsense bir çok kişinin ilk tercihi olmaktadır..

Eğer bir blogunuz yoksa en çok para kazandıran blog konularına bakarak kendinize uygun bir blog konusu bulabilirsiniz.

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır ?

Google Adsense ile para kazanmanın iki yolu vardır birincisi web sitesi açarak ikincisi ise YouTube kanalı açarak iki farklı şekilde adsense ile para kazanabilirsiniz.

Hangi alanda başaralı olacağınız  tamamen size bağlıdır. Eğer başarılı olduğunuz bir konu varsa ve belirli  bir konuya sahipseniz web sitesi açarsanız ve bilgileriniz sunarak web sitenize çektiğiniz trafik adsense reklamlarını görüntüleyerek ve tıklayarak size adsense belirli bir ücret öder.

Blog Nasıl Açılır  ?

Ücretli veya ücretsiz blog açarak para kazanabilirsiniz.

ücretsiz bir blog açmanın size bir maliyeti olmayacaktır fakat ücretli bir blog açmak isterseniz size belirli bir maliyeti olacaktır.

Domain yani alan adı ortalama olarak 40-90 TL arasında domain yani alan adı bulabilirsiniz.

Hosting yani bizim yazdığımız yazı fotoğraf gibi  içerikleri tutan depo gibi düşünebiliriz yani web sitemizin hafıza kartı buda ortalama olarak yıllık 100 ila 400 TL  gibi ücretlerde hosting bulma ihtimaliniz yüksektir.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır ?

Google’nin kendine ait olan blogger size ücretsiz blog açmak açısından çok yararlı olacaktır.

Blogger size kendi uzantısını kullanarak size ücretsiz şekilde domain adresi ve ücretsiz bir şekilde hosting sunar ve bu sayede ücretsiz şekilde bir blog kurarak  web sitenize  içerik girerek ziyaretçi çektikten sonra adsense başvuru yaparak başvurunuzun onaylanmassından sonra  para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Adsense’den Ödeme Nasıl Alınır ?

Google adsense’den ödeme almak istiyorsanız bir blog veya youtube kanalınızın olması gerekiyor.

Adsense onayınız kabul oldu ve para kazanmaya başladınız bakiyeniz ortalama 50,100 TL olduğunda Google adsense tarafından size pin kodu gönderilecek.

Eğer adsense başvuru yaparken adresinizi sıkıntısız bir şekilde girdiyseniz yaklaşık 1,3 ay içinde gelecektir. Sizin mahallenize yakın olan PTT şubesine düzenli olarak kontrol edin takip kodu olmadığını için evlere dağıtım genellikle yapılmıyor.

3 ay doldu fakat pin gelmedi ise gikgle tarafında size gönderilen linke kimlik bilgilerinizi girerek otomatik bir şekilde onayabikruzuz.

200 TL bakiyeniz dolduktan sonra banka bilginizi girerek her ayın 20-26 arasına ödeme alırsınız.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *